preloder

Hotel Ikar jest usytuowany w centrum Poznania, nieopodal zabytkowego i malowniczego starego rynku, na którym znajdują się liczne kawiarnie, puby i restauracje. Dojazd z hotelu na Międzynarodowe Targi Poznańskie zajmuje tylko 5 minut samochodem. To idealna lokalizacja dla osób podróżujących służbowo, jak i turystów zwiedzających miasto.

 Do dyspozycji Gości hotel w Poznaniu oddaje wygodne pokoje (część z nich jest klimatyzowana) z lodówką, telewizorem, telewizją kablową oraz bezpłatnym dostępem do internetu. W hotelu dostępny jest także drink bar, gdzie Goście mogą wypocząć i spotkać się z przyjaciółmi.

 Na życzenie Gości hotel świadczy usługi pralni. Przed hotelem znajduje się parking dodatkowo płatny 50 zł/doba posiadający 80 miejsc (istnieje możliwość wjazdu autobusem).

 Miła i profesjonalna obsługa dołoży wszelkich starań, aby zagwarantować Państwu niezapomniany pobyt, dzięki czemu atmosfera panująca w obiekcie wyróżnia nas wśród hoteli w Poznaniu.

Zdjęcia obiektu

Wyposażenie

Bezpłatny Internet LAN

Klimatyzacja

Prasa codzienna

Radio

Suszarka do włosów

Telefon

TV SAT

Żelazko

Woda mineralna

Nasze pokoje

Pokoje typu Budget

Pokoje budżetowe. W skład wyposażenia pokoi wchodzą: bezpłatna woda w pokoju, zestaw kosmetyków, ręczniki, telewizor LCD, WI-FI

 

  • 16 pokoi jednoosobowych
  • 24 pokoje dwuosobowych typu Twin

Pokoje typu Economy

Pokoje budżetowe z klimatyzacją. W skład wyposażenia pokoi wchodzą: bezpłatna woda w pokoju, zestaw kosmetyków, ręczniki, telewizor LCD, WI-FI

 

  • 25 pokoi jednoosobowych
  • 32 pokoi  dwuosobowych typu  Twin

Pokoje typu Standard

Na wyposażeniu pokoi są:  bezpłatna woda w pokoju, zestaw kosmetyków, ręczniki, telewizor LCD, WI-FI

 

  • 16 pokoi jednoosobowych
  • 24 pokoje dwuosobowe typu Twin
  • 8 pokoi typu Studio

Pokoje internatowe

Pokoje nisko budżetowe. W skład podstawowego  wyposażenia pokoi wchodzą: ręczniki, pościel, WI-FI

 

  • 19 pokoi dwuosobowych typu Twin

Ogólna liczba pokoi: 164
Ogólna liczba miejsc: 271

Sale konferencyjne

Konferencje w Poznaniu – sale: konferencyjna, bankietowa, klubowa, słoneczna i biznesowa.

Partnerów biznesowych chcących zorganizować konferencje w Poznaniu zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Ikar oferującego kompleksową obsługę szkoleń oraz spotkań biznesowych, który do dyspozycji uczestników oddaje 5 sal konferencyjnych, o powierzchni od 13 m2 do 163 m2, w tym business room. Dzięki połączeniu audio-video w sali bankietowej i konferencyjnej może odbywać się konferencja jednocześnie na 300 osób. Klimatyzowane sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu. Oferujemy również odpłatnie łącze symetryczne o przepustowości 20mb umożliwiające wideokonferencję na wszystkich salach. Każdą konferencję w zakresie przerw kawowych, jak i lunchu obsłuży nasza restauracja.

Gastronomia

Restauracja oferuje Państwu szeroki wybór wyśmienitych dań kuchni polskiej i międzynarodowej. W sali restauracyjnej znajduje się również bar, który poleca szeroką gamę koktajli i drinków. Do dyspozycji Gości pozostaje także room service na życzenie. Restauracja organizuje bankiety oraz różnego typu imprezy okolicznościowe.

Telefon: 61 658 71 05

Email: ikar@amwhotele.pl

Kontakt

Hotel Ikar Poznań
ul. Solna 18
61-736 Poznań
woj. wielkopolskie

Hotel Ikar Poznań

ul. Solna 18
61-736 Poznań
woj. wielkopolskie

Jak do nas dojechać?

GPS

N – 52.413861
E – 16.924636

Dworzec kolejowy

 autobus linii 68 w kierunku „Podolany”. Należy wysiąść na przystanku „Urząd Marszałkowski” i przesiąść się na autobus linii 51, a następnie wysiąść na przystanku „Solna”

Lotnisko

autobus linii 59, na 11 przystanku „Szylinga” należy przesiąść się na autobus linii 63 i wysiąść na 4 przystanku „Solna”

Dworzec autobusowy

autobus linii 51 w kierunku „Sobieskiego Dworzec”, należy wysiąść na czwartym przystanku „Solna”

Atrakcje

Ratusz

Muzeum figur woskowych

Park Linowy – Pyrland Park

Muzeum Czekolady

Kolejka Parkowa Maltanka

Makieta dawnego Poznania

Wystawa Pogromy Enigmy

Malta

Całoroczny stok narciarski na Malcie

Termy Maltańskie

Park Cytadela

ul. Św. Marcina

Labolatorium Wyobraźni

Ciekawostki

Labolatorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni to właściwy adres dla tych, którzy chcą wiedzieć „dlaczego?”. To za sprawą interaktywnego i multimedialnego muzeum, które pozwala wszystkie wątpliwości rozwiązać w warunkach kontrolowanych. Mały naukowiec może wyszaleć się, bez obaw, że rodzinny dom zmieni się w pobojowisko.

Muzeum Czekolady

Muzeum Czekolady Poznań to nie lada gratka dla każdego łasucha, gdyż w ramach zwiedzania gwarantowana jest degustacja. To jednak nie wszystko, podczas wizyty dowiemy się skąd bierze się czekolada i jak trafiła do Europy. Zobaczymy jak produkuje się czekoladę i jakie zabytkowe przedmioty są z nią związane.

Wystawa Pogromy Enigmy

Enigma, czyli tajemnica, miała zapewnić Niemcom bezpieczną komunikację. Ta szyfrująca maszyna została jednak złamana przez trzech wybitnych polskich matematyków. Ich historię, tak jak historię samej Enigmy i prac nad jej złamaniem opowiada Wystawa Pogromy Enigmy. Poznaj tajemnice kryptografii!

Partnerzy


preloder