fbpx
Zaznacz stronę

Koncert Andrea Bocelli w Poznaniu

Data i godzina:

11 maja 2019

sobota

Miejsce:

Poznań

INEA Stadion

Nasze hotele w pobliżu:

Koncert Andrea Bocelli w Poznaniu
Foto: rocknrolljournalist.com/2018/05/andrea-bocelli-interview-2018.html

Tym razem, propozycja dla miłośników muzyki operowej. Niewątpliwie, ma ona kojące działanie dla naszej duszy – dzięki niej możemy się odprężyć i zrelaksować. Szczególne doznania będą nam towarzyszyć na koncertach popularnych, światowych , którzy znani są z ogromnych możliwości wokalnych. Jednym z szanowanych wokalistów jest Andrea Bocelli, którego z całą pewnością nie trzeba bliżej przedstawiać.

Bocelli, który znany jest jako tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista, zyskał tytuł najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie. Mało tego, jest jednym z solistów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Lada chwila będziemy mogli podziwiać Go na polskiej scenie.

Adrea Bocelli – data i miejsce koncertu

Jeden z najpopularniejszych śpiewaków operowych – Adrea Bocelli – wystąpi już 11 maja 2019 roku w Poznaniu. Jako miejsce koncertu wybrano Stadion Poznań, który mieści się przy ulicy Bułgarskiej 17. Zapiszcie sobie w kalendarzu tą datę, ponieważ będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w historii stolicy Wielkopolski.

Adrea Bocelli – koszt biletu

Jak już zaznaczyliśmy powyżej, Adrea Bocelli to solista wielkiego formatu, którego koncertu wyczekują dziesiątki tysięcy fanów. Pula biletów z każdym dniem zmniejsza się, dlatego jeśli obecność na koncercie wokalisty to spełnienie Twoich marzeń – nie zwlekaj dłużej. Wejściówka do nabycia jest na platformie viagogo.pl, ebilet.pl oraz alebilet.pl. Cena waha się między 155, a 699 złotych. Finalny koszt uzależniony jest od wyboru miejsca, z którego będziemy podziwiać wystąpienie Adrea Bocelli.

A co po koncercie?

Na koncert Adrea Bocelli masz w planach wybrać się z innego miasta? Świetnie! Wydarzenie to bowiem stanowi świetną okazję do poznania bliżej „miasta doznań”. Poznań ma w swojej ofercie wiele urokliwych miejsc, zabytków i przytulnych kawiarni – zdecydowanie jest co odkrywać i podziwiać. Na Twojej liście nie powinno zabraknąć takich punktów jak Stary Rynek, Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, Ratusz Poznański czy Centrum Kultury ZAMEK. Wycieczka po Poznaniu nie może się obejść także bez zobaczenia Koziołków Poznańskich i Jeziora Maltańskiego.

Aby być w stanie zobaczyć wszystkie wyżej wymienione atrakcje jeden dzień to zdecydowanie zbyt mało. Z tego względu warto rozważyć pozostanie w Poznaniu na cały weekend.

Hotel Ikar to miejsce noclegowe, które warte jest rozważenia. Dlaczego? Po pierwsze – świetna lokalizacja, która ułatwi dotarcie na koncert Adrea Bocelli oraz późniejsze zwiedzanie punktów na mapie miasta. Po drugie – wysoki standard przy jednoczesnej dobrej cenie. Po trzecie – obsługa, którą tworzy zgrany zespół. Podczas pobytu z pewnością dostrzeżesz i docenisz profesjonalizm usługi świadczonej w Hotelu Ikar.

Zanim jednak udasz się na koncert Andrea Bocelli warto, abyś zapoznał się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi światowej klasy śpiewaka operowego. Zobacz, co powinieneś wiedzieć.

Andrea Bocelli

Andrea Bocelli (ur. 22 września 1958 r.) – włoski piosenkarz, autor piosenek i producent muzyczny. Celine Dion powiedziała, że „jeśli Bóg miałby śpiewać, musi brzmieć jak Andrea Bocelli”. Z kolei David Foster, producent muzyczny, często opisuje głos Bocelli jako najpiękniejszy na świecie.

Bocelli nagrał 15 solowych albumów studyjnych muzyki pop i muzyki klasycznej, trzy albumy największych przebojów i dziewięć pełnych oper, sprzedając ponad 90 milionów płyt na całym świecie. Odniósł sukces jako wykonawca crossover, przenosząc muzykę klasyczną na szczyt międzynarodowych list przebojów.

W 1998 r. Bocelli został uznany za jednego z 50 ludzi o najpiękniejszych głosie na łamach magazynu „People”. W 1999 r. został nominowany do nagrody Best Grammy Awards dla najlepszego nowego artysty. „The Prayer” to jego duet z Celine Dion dla animowanego filmu Quest for Camelot, który zdobył nagrodę Złotego Globu za najlepszą oryginalną piosenkę i był nominowany do Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę. Zdobył wpis w Księdze Rekordów Guinnessa wydaniem jego klasycznego albumu Sacred Arias, ponieważ jednocześnie zajmował trzy najwyższe pozycje na amerykańskich listach klasycznych albumów.

Bocelli został Wielkim Oficerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej w 2006 roku i został uhonorowany gwiazdą w Hollywood Walk of Fame w dniu 2 marca 2010 za swój udział w Live Theatre.


Polub:
Udostępnij:

09 kwietnia 2019 - Wydarzenie

  • Ostatnie wpisy

  • Chmurka tagów