fbpx
Zaznacz stronę

Koncert Marka Knopflera w Krakowie

Data i godzina:

10 lipca 2019

środa

Miejsce:

Kraków

Tauron Arena

Nasze hotele w pobliżu:

Foto: muzyka.dziennik.pl
Foto: muzyka.dziennik.pl

Mark Knopfler – znany brytyjski wokalista, lider zespołu Dire Straits, sklasyfikowany na 27. miejscu listy „gitarzystów wszech czasów” magazynu Rolling Stone. Wielokrotny zdobywca nagrody Grammy zagra w 2019 roku na krakowskiej scenie.

 

 

 

 

 

Koncert Marka Knopflera – data i miejsce wydarzenia

Twórczość Artysty jest Ci doskonale znana? Lubisz cyklicznie do niej wracać, a może towarzyszy ona Tobie każdego dnia? Bez względu na to, na które z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie! Koncert Marka Knopflera odbędzie się już 10 lipca 2019 na TAURON Arenie. Dzień później pojawi się na ERGO Arenie w Gdańsku.

Koszt biletu na koncert Marka Knopflera

Bilety możesz nabyć na livenation.pl oraz ticketmasket.pl, a ich koszt to 155 zł wzwyż. Ostateczna cena uzależniona jest od wybranego miejsca na arenie, z którego będziemy obserwować wydarzenie.

A co po koncercie Marka Knopflera?

Jak dobrze wiemy, tego typu koncerty trwają najczęściej do późnych godzin wieczornych. Jeśli zatem rozważasz przyjazd do starej stolicy Polski na spotkanie z Markiem Knopflerem z odległego o kilkaset kilometrów miejsca, pomyśl o noclegu w dogodnej lokalizacji. Zmęczenie i długa podróż może okazać się tragicznym w skutkach połączeniem. Poza tym, jest to świetna okazja, aby odkryć uroki Krakowa zwiedzając charakterystyczne dla tego miasta punkty turystyczne.

Hotel Royal dzieli miejsce koncertu, a więc TAURON Arenę jedynie 15 minut tramwajem, który z kolei kursuje na tej linii co niespełna 8 minut. Dodatkowo, mieści się u podnóża Wawelu, dzięki czemu późniejsze zwiedzanie miasta będzie przebiegało niezwykle sprawnie. Mało tego, Hotel Royal należy do sieci AMW Hotele co oznacza gwarancję dobrego standardu przy stosunkowo dobrej cenie. Zdecydowanie, jest to opcja noclegowa warta uwagi.

Mamy coś dla Ciebie! Zostaniesz z nami jeszcze na chwilę? Pragniemy zaprezentować Tobie historię kariery Knopflera. Co powinieneś o nim wiedzieć? O tym poniżej.

Mark Knopfler – co powinieneś wiedzieć?

Mark Freuder Knopfler – brytyjski piosenkarz, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny i kompozytor filmowy. Był głównym gitarzystą, głównym wokalistą i autorem piosenek dla zespołu rockowego Dire Straits, który założył wraz ze swoim młodszym bratem Davidem Knopflerem w 1977 roku. Urodził się w Glasgow i wychował w pobliżu Newcastle upon Tyne w Anglii.

Od czasu rozpadu Dire Straits w 1995 roku, Knopfler nagrał i wyprodukował dziewięć solowych albumów i, podobnie jak w poprzednim zespole, wyprodukował wiele hitów. Skomponował i wyprodukował partytury filmowe do dziewięciu filmów, w tym Local Hero (1983), Cal (1984), The Princess Bride (1987), Wag the Dog (1997) i Altamira (2016).
Oprócz pracy z Dire Straits, Knopfler, jako artysta solowy, nagrywał i występował z wieloma wybitnymi muzykami, w tym BB King, Chet Atkins, Chris Botti, John Anderson, Chieftains, Eric Clapton, Bob Dylan, Elton John, Bryan Ferry, George Jones, Phil Lynott, Donal Lunny, Van Morrison, Steely Dan, Sting, Emmylou Harris i James Taylor, czasami pracujący jako muzyk sesyjny. Wydał albumy dla Tiny Turner, Boba Dylana i Randy’ego Newmana.

Knopfler jest gitarzystą w stylu fingerstyle i zajął 27. miejsce na liście 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów Rolling Stone’a. Knopfler i Dire Straits sprzedały się do 120 milionów rekordów. Czterokrotny zdobywca nagrody Grammy, który posiada także trzy honorowe doktoraty na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. Knopfler dołączył do Rock and Hall Hall of Fame jako członek Dire Straits w 2018 roku.


Polub:
Udostępnij:

21 lutego 2019 - Wydarzenie

  • Ostatnie wpisy

  • Chmurka tagów