fbpx
Zaznacz stronę

Koncert Muse w Krakowie

Data i godzina:

22 czerwca 2019

sobota

Miejsce:

Kraków

Tauron Arena

Nasze hotele w pobliżu:

Foto: muzyka.dziennik.pl
Foto: muzyka.dziennik.pl

Jeśli w Twojej duszy gra rock to ta propozycja z całą pewnością powinna Ciebie zainteresować. Bez względu na to, czy śledzisz zespół Muse od początku kariery, czy zainteresowałeś się ich twórczością dopiero teraz, miejsce na koncercie leży w zasięgu Twojej ręki. Poniżej, prezentujemy kompletne informacje dotyczące planowanego wydarzenia na krakowskiej scenie. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z nimi podejmiesz ostateczną decyzję i zobaczymy się w ten jeden z letnich wieczorów pod sceną!

Koncert Muse – data i miejsce wydarzenia

Koncert jednego z najbardziej znanych bandów pochodzących z Wielkiej Brytanii odbędzie się już 22 czerwca 2019 roku na TAURON Arenie, mieszczącej się przy ul. Stanisława Lema w Krakowie.

Koszt biletu na koncert Muse

Wejściówki na wydarzenie możesz zakupić na platformie ebilet.pl oraz livenation.pl. Cena pojedynczego biletu to 295 zł wzwyż. Musisz jednak wiedzieć, że zainteresowanie koncertem Muse przewyższyło oczekiwania samych artystów. Bilety sprzedają się w zawrotnym tempie, dlatego jeśli zależy Tobie na uczestnictwie w nim – nie zwlekaj z ich zakupem.

A co po koncercie Muse?

Mając na uwadze fakt, że wydarzenie będzie miało miejsce w sobotni wieczór warto rozważyć, jeśli wybierasz się na koncert z odległego miasta, pobyt w dawnej stolicy Polski na cały weekend. Bezsprzecznie, Kraków to skarbnica urokliwych zakątków, pięknych i klimatycznych zabytków – zdecydowanie jest co odkrywać! W Twoim planie wycieczki nie powinno zabraknąć takich punktów jak Wawel, Rynek Główny, na którym znajdują się Sukiennice i Kościół Mariacki. Turyści także chętnie spędzają czas na krakowskich Plantach oraz na Kazimierzu.

Hotel Royal to miejsce noclegowe usytuowane przy ulicy świętej Gertrudy, a więc u podnóża Wawelu. Dzięki dogodnej lokalizacji późniejsze zwiedzanie będzie zdecydowanie prostsze, gdyż od Rynku dzieli go jedynie 5 minut spacerem. Dojazd na miejsce koncertu także będzie bezproblemowy, ponieważ podróż tramwajem na TAURON Arenę zajmie Tobie zaledwie 15 minut. Ponadto, Hotel Royal cieszy się ogromnym uznaniem gości, którzy oceniają go jako hotel z dobrym standardem w konkurencyjnej cenie. Będzie to propozycja godna uwagi zarówno na jedną noc, jak i na kilka dni.

Zanim wyruszysz na koncert zespołu Muse, warto abyś zapoznał się z imponującą listą osiągnięć bandu. O tym, co powinieneś wiedzieć, poniżej.

Muse – co powinieneś wiedzieć?

Muse to brytyjski zespół rockowy z Teignmouth, Devon, założony w 1994 roku. Zespół składa się z Matta Bellamy’ego (główny wokal, gitara, instrumenty klawiszowe), Chrisa Wolstenholme’a (gitara basowa, chórki) i Dominica Howarda (perkusja).

Muse podpisał kontrakt z Maverick Records i wydał swój debiutancki album, Showbiz, w 1999 roku, prezentując falset Fletta Bellamy’ego i melancholijny rock alternatywny. Ich drugi album, Origin of Symmetry (2001), został okrzyknięty jednym z najbardziej energicznych występów na żywo. Absolution (2003) stał się pierwszym z pięciu kolejnych albumów numer jeden w Wielkiej Brytanii.

Black Holes and Revelations (2006) zawiera elementy elektroniczne i popowe, wyświetlane w singlach takich jak „Supermassive Black Hole”. Album przyniósł Muse’owi większy międzynarodowy sukces. The Resistance (2009) i The 2nd Law (2012) badały tematy ucisku rządu i powstania obywatelskiego i umocniły pozycję Muse na rynku muzycznym. Ich siódmy album, Drones (2015), był konceptualnym albumem o wojnie z dronami w rockowym brzmieniu. Ich ósmy album, Simulation Theory, został wydany w 2018 roku.

Zespół Muse zdobył wiele nagród, w tym dwie nagrody Grammy, dwie Brit Awards, pięć nagród MTV Europe Music i osiem nagród NME. W 2012 roku otrzymali nagrodę Ivor Novello Award for International Achievement od brytyjskiej Akademii Autorów Piosenek, kompozytorów i autorów. Sprzedali ponad 20 milionów albumów na całym świecie.


Polub:
Udostępnij:

25 lutego 2019 - Wydarzenie

  • Ostatnie wpisy

  • Chmurka tagów