fbpx
Zaznacz stronę

Eliminacje do ME UEFA 2020 w Warszawie

Data i godzina:

10 czerwca 2019

poniedziałek

Miejsce:

Warszawa

PGE Narodowy

Eliminacje do ME UEFA 2020 w Warszawie
Foto: footmercato.net/ligue-des-champions/liverpool-as-roma-les-notes-du-match_225337

Marzec zbliża się do nas wielkimi krokami, a w związku z tym długo wyczekiwany turniej o awans do ME UEFA 2020. Nasza polska reprezentacja będzie walczyć o udział w mistrzostwach w grupie G razem z Łotwą, Izraelem, Austrią, Macedonią i Słowenią. Jesteś zagorzałym fanem piłki nożnej? W takim razie nie może Ciebie zabraknąć podczas tego widowiska sportowego!

Eliminacja do ME UEFA 2020 – daty i miejsce

Zawody, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, rozpoczną się w marcu, a dokładnie 24 marca 2019 roku, gdzie Polska zmierzy się z Łotwą punkt 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie. Niespełna trzy miesiące później – 10 czerwca 2019 roku – w tym samym miejscu zawalczymy o awans z Izraelem. Podczas trzeciego meczu (9 września 2019 roku) będziemy mogli podziwiać starcie polskiej drużyny z Austrią. Natomiast 13 października 2019 roku naszym przeciwnikiem będzie reprezentacja z Macedonii. Eliminacje do ME UEFA 2020 dla Polaków zakończy mecz ze Słowenią 19 listopada bieżącego roku.

Eliminacja do ME UEFA 2020 – koszt biletu

Dla prawdziwych kibiców polskiej reprezentacji to prawdziwa gratka! Warto jednak to widowisko sportowe obserwować z trybun, gdzie emocje (jesteśmy o tym przekonani!) będą sięgać zenitu. Bilety na powyższe wydarzenia można zakupić na platformie ebilet.pl. Do wyboru mamy opcję biletu pojedynczego na wybrany spośród 5 meczy w cenie od 1188 złotych, bądź wejściówkę na całość zawodów eliminacyjnych z dodatkiem w formie Finału Pucharu Polski 2019 w wysokości 5292 złotych. A Ty, który z wariantów wybierzesz?

A co po eliminacjach?

Bez względu na to, czy wybierasz się jedynie na jeden z meczów, czy rozważasz zakup pełnego pakietu – warto, abyś zadbał o miejsce noclegowe na czas pobytu w Warszawie (rzecz jasna, jeśli na co dzień mieszkasz w innym mieście).

Hotel Belwederski oraz Hotel Mazowiecki to nasze propozycje. Oba hotele mieszczą się w dogodnej lokalizacji, z której nie tylko z łatwością dotrzesz na PGE Narodowy, ale także w kilka chwil znajdziesz się na Starym Mieście, gdzie czeka wiele atrakcji dla turystów. Ponadto, Hotel Belwederski i Hotel Mazowiecki wyróżnia dobra cena, przy jednocześnie wysokim standardzie. Jak mówią liczne, pozytywne opinie naszych Gości – sieć hoteli AMW to gwarancja zadowolenia, na które składa się korzystna cena, jakość i profesjonalna obsługa.

Zanim jednak wyruszysz na wielkie kibicowanie naszej reprezentacji, chcielibyśmy zachęcić Cię do zapoznania się z historią Mistrzostw Europy. Co warto wiedzieć? (źródło: wikipedia.pl)

Mistrzostwa Europy – historia

Wcześniejsze turnieje rozgrywane w Europie

23 kwietnia 1906 roku odbył się w Atenach w Grecji trzeci turniej piłkarski (piłka nożna na Olimpiadzie Letniej 1906). Udział w nim wzięły 4 reprezentacje z Europy, z czego Turcja wystawiła do turnieju 2 reprezentacje (Smyrna i Saloniki). Wygrała Dania pokonując w półfinale Turków z miasta Smyrna 5:1, w finale mieli się spotkać z Grekami z Aten, ale przerwali oni mecz, a potem odmówili gry w spotkaniu o drugie miejsce, z tego powodu nie było finału tylko został rozegrany mecz o drugie miejsce między Turkami ze Smyrny a Turkami z Salonik wygrali ci pierwsi 3:0. Zawody zostały rozegrane dla uświetnienia 10-lecia nowożytnych olimpiad i uważane są za zwykłe zawody międzynarodowe.

19 października 1908 roku, kiedy FIFA liczyła 15 członków, odbył się w Londynie na terenie Wielkiej Brytanii czwarty turniej piłkarski (piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908). Udział w nim wzięło 8 europejskich reprezentacji, z czego Francuzi wystawili do turnieju 2 reprezentacje. Wygrała Wielka Brytania pokonując Danię 2:0, trzecie miejsce przypadło dla Holandii.

29 czerwca 1912 roku o 11:00 rozpoczął się w Sztokholmie w Szwecji piąty turniej piłkarski (piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912). Udział w nim wzięło 11 reprezentacji z Europy. Podium takie samo jak w poprzednim turnieju czyli złoto dla Wielkiej Brytanii, srebro dla Danii, a brąz dla Holandii.

Pierwsze mistrzostwa

Pierwsze mistrzostwa odbyły się we Francji w 1960 roku pod nazwą Puchar Narodów Europy, a od turnieju we Włoszech w 1968 roku odbywają się jako „Mistrzostwa Europy”. W latach 1960–1976 turniej finałowy odbywał się z udziałem 4 drużyn. Od 1980 do 1992 brało w nim natomiast udział 8 zespołów, zaś od 1996 do 2012 – 16 reprezentacji. Od 2016 w finałach piłkarskich Mistrzostw Europy występują 24 reprezentacje. Od szóstych finałów awans do nich ma automatycznie zapewniony ich gospodarz (bądź obaj współgospodarze). W 1980 po raz ostatni rozegrano mecz o trzecie miejsce ME. Od Mistrzostw Europy w 1984 we Francji przegrane drużyny z półfinałów zdobywają brązowy medal.


Polub:
Udostępnij:

25 lutego 2019 - Wydarzenie

  • Ostatnie wpisy

  • Chmurka tagów