fbpx
Zaznacz stronę

Teatr za pół ceny — przedstawienia w Poznaniu

Uwerturę z „Cyrulika sewilskiego” zna każdy, choć o tym nawet nie wie. Arię Figara nucił niejeden z nas pod nosem nieświadom, że to utwór operowy. Bo opera to coś wspaniałego i ciekawego.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu w ramach akcji Polska Zobacz Więcej postanowił promować operę. „Cyrulika sewilskiego” (spektakl 15.03. o godzinie 19.00) oraz „Napój miłosny” (spektakle 29.03. o 19.00 oraz 31.03. o 18.00) obejrzycie za pół ceny.

„Figaro tu, Figaro tam…”

Opowiem wam o mojej miłości, czyli „Cyruliku…”. To jedna z najpiękniejszych oper świata, o wpadającej w ucho muzyce, będąca historią zakochanego po uszy Almavivy, któremu pomaga zdobyć względy ukochanej cyrulik Figaro. Kim jest cyrulik? To po prostu cwany … fryzjer! Każdy zna na pewno arię pod obco brzmiącą nazwą „Largo at factotum”, gdzie wspomniany cyrulik wyśpiewuje „Figaro, Figaro, Figaro!”. Oprócz bycia sama w sobie piękną stanowi popis umiejętności solisty, który ją śpiewa. Wykonana w odpowiednim tempie, z werwą może chodzić po głowie jeszcze długo po spektaklu.

Cyrulik nasz codzienny

Choć tego nie wiemy, doskonale znamy uwerturę – czyli wprowadzenie do opery – z „Cyrulika sewilskiego”. Ta piękna melodia towarzyszy nam tam, gdzie się jej nie spodziewamy do końca, czyli w… reklamach. Tak, kultura wysoka splotła się z naszą codziennością i przenika w sposób tak płynny, że nawet się tego nie spostrzegliśmy.

Źródło: oficjalny kanał YT Teatro alla Scala

Spektakl w Poznaniu

Cały „Cyrulik…” to hit goniący hit. Piękna muzyka, doskonały śpiew i ciekawe libretto stanowią mieszkankę, która zapewni wspaniałą rozrywkę każdemu, kto zdecyduje się zakosztować opery. I wcale nie trzeba wybierać się do Teatro alla Scalla ani do The Metropolitan Opera. U nas, tak blisko, w Poznaniu w Teatrze Wielkim można przekonać się o pięknie arcydzieła Rossiniego.

Źródło zdjęć: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, www.opera.poznan.pl


Polub:
Udostępnij:

11 marca 2019 - Blog

  • Ostatnie wpisy

  • Chmurka tagów