preloder
Zaznacz stronę

Trzy propozycje na świąteczny wypad: Kraków – Warszawa – Wrocław

Trzy propozycje na świąteczny wypad: Kraków – Warszawa – Wrocław

Rok 2018 obdarzył nas wyjątkowo długim okresem świątecznym. Wystarczą 2 dni urlopu i możemy wybrać się na wakacje w środku zimy.

Nie tylko ciepłe kraje to dobre miejsce na wyjazd w środku zimy. Tak samo, jak nie tylko Zakopane może być atrakcyjnym miejscem na czas świątecznego wypoczynku. Ten leniwy czas między Bożym Narodzeniem, a Sylwestrem to idealny czas na odwiedzenie naszego hotelu w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu.

Galicyjskie grzane wino po spacerze

Kraków w okresie świątecznym nie traci nic ze swej magiczności. Co więcej, stwarza nowe możliwości. Nie tak dawno bowiem na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO wpisano szopkarstwo krakowskie. Piękne szopki, swym wyglądem nawołujące do Katedry Mariackiej, od lat przyciągają turystów. Długi okres między świąteczny aż prosi się, aby wybrać się w podróż i je obejrzeć w Muzeum Miasta Krakowa. Później zaś, zgodnie z krakowską tradycją, warto ruszyć w podróż po kościołach aby zobaczyć jakie szopki przygotowały poszczególne świątynie. Wieczorem zaś, gdy już zakończymy wędrówkę, przyjmie nas Rynek Główny. Tam na Jarmarku Galicyjskim można napić się grzańca i przegryźć oscypkiem z żurawiną. Wszystkie te atrakcje dostępne są dosłownie rzut beretem od Hotelu Royal, usytuowanego u podnóża Wawelu.

Spokojna stolica w środku zimy

Warszawa wydaje się najmniej przyjaznym miastem naszego kraju. To wielka niesprawiedliwość, gdyż stolica ma wiele do zaoferowania, także zimą. W ten świąteczny czas staje się mniej gwarna, może trochę wyludniona. To najlepszy moment, aby odwiedzić największe i najpopularniejsze muzea w Polsce. Po świątecznym obżarstwie dobrze zrobi wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To niebywale interaktywne muzeum niemal zakrzywia czasoprzestrzeń. Nagromadzenie przyrządów do doświadczeń pozwala zatracić poczucie czasu. A coś dla siebie znajdzie tam cała rodzina, niezależnie od wieku. Bo czy to zabawa z powietrzem, czy zamrażanie w próżni wody, każdy widząc na za żywo cud praw natury, pochyli się nad nim z zaciekawieniem. Po zakończonej wizycie można wybrać się na spacer bulwarami wzdłuż Wisły, podziwiając dziki brzeg rzeki. Do Centrum Nauki Kopernik dojechać można metrem, wsiadając praktycznie pod samym Hotelem Mazowieckim.

Zazdrośni Niemcy

Takiego Jarmarku, jak we Wrocławiu, zazdroszczą nam Niemcy. Co niektórzy nieśmiało podnoszą, że w stolicy Dolnego Śląska panuje atmosfera dużo bardziej sprzyjająca, niż w Krakowie. Aby się o tym ostatecznie przekonać warto wybrać się do Wrocławia. Zwłaszcza, że Jarmark Bożonarodzeniowy trwa w tym mieście aż do Sylwestra. Ten klimatyczny jarmark, który przywołuje w pamięci dzieciństwo i magię świąt, można połączyć ze świętowaniem nadejścia Nowego Roku. Na wrocławskim Rynku nie zabraknie atrakcji, dzięki którym hucznie będzie można powitać nadejście 2019!


Polub:
Udostępnij:

29 listopada 2018 - Blog

  • Ostatnie wpisy

  • Chmurka tagów

  • preloder